שטיינמץ עמינח: "מתי להקים חברה בארצות הברית?"

רו"ח משה לבון ממשרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח, מסביר מתי כדאי להקים חברה בארצות הברית. ללקוחות המשקיעים בארצות הברית בנדל"ן או באפיקי השקעה אחרים, כדאי לפתוח חברה או יישות משפטית אחרת בארה"ב. רו"ח משה לבון: "יש להקמת החברה בארה"ב מספר יתרונות. ראשית, הסליקה וגביית ההכנסות נוחה יותר, שהרי הבנקים מהם מועבר התשלום מצויים בארה"ב. שנית, הגופים מולם מתנהלים בעסקים, בין אם מדובר בגופים אמריקאים ובין אם מדובר בגופים בינלאומיים אחרים, כמעט תמיד יעדיפו לעבוד עם חברה אמריקאית".

ישנם מספר סוגים של חברות בארה"ב.  הראשון הוא "חברה רגילה" מסוג Corporation, דומה לחברה בע"מ בישראל. החברה משלמת מס חברות, והיחידים המחזיקים במניות בחברה, אינם חייבים במס על הרווחים, עד לרגע של משיכת דיווידנדים מן החברה. בנוסף, ישנה חברה מסוג LLC (ר"ת של Limited liability company), שם המיסוי לא נעשה כלפי החברה, אלא ברמת היחיד, לפי מדרגות המס ליחיד.

השאלה מתי להקים חברה מסוג Corporation, ומתי LLC? לפי משרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח, כאשר מקימים חברה לצורך עיסוק בנדל"ן, כדאי להקים LLC, שהרי כך הלקוח ייהנה ממדרגות מס מופחתות בעת מכירת הנכס לאחר כמה שנים. עם זאת, ישנם מצבם בהם הלקוח זקוק לנזילות כספית, והוא יודע שהוא עשוי להצטרך למשוך כספים, והדבר לא תמיד מתאפשר ליחיד. כמו כן, ישנם מצבים בהם עשויה להיות חבות במס עיזבון או מס ירושה כאשר מדובר ב-LLC. לפיכך, התשובה מורכבת ומשתנה מאדם לאדם (אף על פי שעקרונית, עדיף להקים LLC). לעומת זאת, אם מדובר בחברת E-commerce, אין כלל מנחה וכל מקרה נבחן לגופו.

משרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח: "הנשיא טראמפ הוריד ב-2018 את מס החברות משיעור של 35% ל-21%. עובדה זו גרמה לעלייה בהקמה של חברות מסוג Corporation, שהרי המס לגביהן ירד משמעותית". עוד יש לדעת בטרם הקמתה של חברה, כי ככל שישנה פעילות פיזית או נוכחות פיזית בארה"ב, עשויה להיות חבות וחשיפה למס מדינתי (State tax), ולמס מכירתי (Sales tax).

 

Rate this post

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*