שטיינמץ עמינח – השלכות רפורמת המס על אזרחי ארה"ב המתגוררים בישראל

השלכות רפורמת המס על אזרחי ארה"ב

[vc_row][vc_column][vc_column_text]לאחר שורה של דיונים ממושכים בבית סנאט ובבית הנבחרים האמריקאי, חתם הנשיא דונלד טראמפ ביום ה-22 לדצמבר 2017, על רפורמה מקיפה במיסוי הפדרלי של ארה"ב. לפי משרד שטיינמץ עמינח, מדובר ברפורמת המס המשמעותית ביותר מאז החתימה של הנשיא רייגן על הרפורמה להפחתת מיסים בארה"ב בשנת 1986. בין היתר, במסגרת הרפורמה נקבעו שיעורי מס קבועים לחברות, תאגידים, וכן ניתנו הטבות מס המסייעות לחברות אמריקאיות להשיב לארה"ב רווחים שנצברו ע"י חברות בת זרות.

ההשלכות המיסוי העיקריות עבור יחידים בעלי אזרחות אמריקאית המתגוררים בישראל לשנת המס 2018: 

  • – הקטנת שיעור המס בארה"ב – המס השולי הפדרלי המקסימלי ליחידים הינו 37%.
  • – הכפלת זיכוי מס עבור ילדים אזרחי ארה"ב עד גיל 17 בסכום של עד $2,000 לכל ילד נתמך, בכפוף למבחני הכנסה. מנגד, בוטל הניכוי (פטור) של כ-$4,000 לנפש.
  • – זיכוי כהחזר מס בפועל (מס הכנסה שלילי) של עד $1,400 לילד מתוך הזיכוי של $2,000 דלעיל. יינתן בכפוף להעדר חבות במס בארה"ב
  • – שינויים בגובה הניכוי הסטנדרטי (Standard Deduction) עבור יחידים – פטור ממס הכנסה פדרלי על $12,000 ליחיד ו-$24,000 לזוג.
  • – שינויים בהתרת ניכויים פרטניים (Itemized Deductions) כחלופה לניכוי הסטנדטי – תשלומי מס למדינות בארה"ב ועיריות וכן ארנונה יוגבלו לניכוי של עד $10,000 בשנה. כמו כן, לא יותרו בניכוי הוצאות מסוימות כגון הוצאות של שכירים והוצאות השקעה כלליות (Investment Expense).
  • – יחידים יחוייבו במס רק על 80% מחלקם בהכנסות עסקיות מזכות (QBI) הנובעות מהכנסות שותפויות כגון LLC. ישנן מגבלות להטבת מס זו וכן היא לא חלה על רווחים ממשלחי יד מקצועות מסויימים (רו"ח, עו"ד ועוד). כמו כן, הטבה מס זו מוגבלת בסכום ($157,500 ליחידים ו-$315,000 לזוג).
  • – הפסדים עסקיים מועברים משנים קודמות יותרו בניכוי כנגד עד 80% מההכנסות בשנת המס. הפסדים שלא נוצלו בשנת המס יועברו לשנים הבאות (ללא הגבלת שנים) אך לא יותר לקזז הפסדים בשנת המס הנוכחית כנגד הכנסה משנים קודמות.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (1 vote)

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*