מה חשוב לדעת בטרם מקימים קבוצת רכישה לנדל"ן?

שטיינמץ עמינח מעריב

קבוצת סופרין, המתמחה בקבוצות רכישה לנכסי נדל"ן בישראל, אוזכרה השבוע בתקשורת בראיון שנתן מנכ"ל החברה, צחי סופרין, למעריב. קבוצות רכישה מעניקות יתרון גדול לרוכשים במסגרת הקבוצה: מדובר בכוח צרכני מאוגד, כך שהקבוצה מסוגלת להוריד עלויות בהיבטים שונים של בניית הנכס, כמו מחיר השטח, הוצאות הבנייה, התכנון וכדומה. לא מדובר בלקוחות עם רקע בתחום, ולכן ישנה קבוצה המאגדת את קבוצות הרכישה, והיא מפקחת על ההיבטים הניהוליים, התכנוניים והפיננסיים של התחום. בעצם, החברה יוזמת פרויקטים של קבוצות רכישה, ולאחר מכן פונה לשותפים פוטנציאליים להצטרף כרוכשים המעוניינים להוזיל עלויות נכס.

היות והדיירים תלויים ביכולות הפיננסיות האחד של השני, נדרש פיקוח בנקאי וחשבונאי צמוד. המחלקות השונות בבנק בודקות את הפרויקט ואת הבטחונות שלו בטרם תינתן הלוואה לפרויקט, ורק אז ניתן האישור לצאת לדרך עם התכנון וההקמה של הנכס. לאחר מכן, מאשרים משכנתא לכל אחד מן הלקוחות.

חברת סופרין היא אחת מחברות העוסקות בתחום של קבוצות רכישה המיוצגות על ידי משרד שטיינמץ עמינח ושות'. המשרד מלווה כ-12 מקבוצות הרכישה המורכבות בישראל בהצלחה, עד להקמת הפרויקט. מחלקת ניהול כספים של קבוצות רכישה במשרדנ שטיינמץ עמינח, מנהלת למעלה מ-30 פרויקטים של קבוצות רכישה מגדלים שונים ובעלי מאפיינים שונים כגון מגורים, משרדים ומסחר.

 

Rate this post

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*